Trabzon’un Vakfıkebir İlçesinde Akciğer Kanseri’nde Erken Teşhis’in Önemi Anlatıldı

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesinde Akciğer Kanseri’nde Erken Teşhis’in Önemi Anlatıldı

4 years ago 0 0 1193

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği ve Trabzon Biz Bize Sahne Sanatları işbirliği ile ortak yürütülen; kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan “Karar Senin, Karar Hepimizin” tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Trabzon Biz Bize Sahne Sanatları ve İzmir Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği işbirliği ile ortak yürütülen; kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan tiyatronun yazarlığını Songül KONAK DEĞERMENCIOGLU ile Ahmet Faruk TAŞ yaptı.

 

Tiyatro oyunu Vakfıkebir Fen Lisesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. Oyun öncesi Vakfıkebir Halk Sağlığı Doktoru Hadi Sefa YILMAZ tarafından kanser hakkında sunum yaparak izleyicileri KETEM merkezleri konusunda bilgilendirdi. Tiyatro gösterimi izleyiciler tarafından beğeni ile izlendi ve hem düşündürdü hem güldürdü.

 


Tiyatro oyuncuları, katkılarından dolayı Vakfıkebir Halkına, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut YAKUT’a, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet BALTA’ya ve ileri gelen esnaflarına teşekkür ettiler.
Tiyatro oyununun genel sanat yönetmeni Ersoy TEMELLİ; Sosyal sorumluluk projesi olarak önümüzdeki ayda Türkiye turnesi için hazırlık yaptıklarını belirtti.

 

Tiyatro Oyuncuları Ahmet Burak HAYDARI, Makbule TUNCER, Songül KONAK DEĞERMENCIOGLU, Ersoy TEMELLİ, Yasemin DİBİÇ, Önder KOÇ, Şimal BAYRAM’dan oluşan Tiyatro Oyununun Genel sanat yönetmenliğini Ersoy Temelli yaptı.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x