Tiyatromuz Rize Fındıklı’da

Tiyatromuz Rize Fındıklı’da

3 years ago 0 0 1673

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Tiyatro Topluluğumuz kanserde erken teşhisin önemini anlatan “Karar Senin, Karar Hepimizin” adlı tiyatro oyununu sergiledi.

 

Kanserde erken teşhisin önemini anlatan “Karar Senin, Karar Hepimizin”  adlı tiyatro oyunumuz Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği, KETEM ve Fındıklı Esnaf Sanatkarlar Odası  iş birliğinde Fındıklı Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda sergilendi.

 

Oyun izleyicilerden büyük beğeni aldı

Tiyatro oyunundan önce Fındıklı Toplum  Sağlığı Merkezi’nde  görevli Doktor Merve Şener izleyicilere kanserde erken teşhis, rahim ağzı, meme ve kolon kanseri hakkında genel bilgilendirme sunumu yaptı. Sunum öncesi tüm izleyicileri Halk Sağlığı Merkezinin kanser tarama programları hakkında bilgilendirerek ücretsiz tarama programlarına davet etti.

 

Kanser sunumu sonrası Songül Konak Değermencioğlu ve Ahmet Faruk Taş’ın yazarlığını yaptığı, Zeki Kambet’in yönettiği  “Karar Senin, Karar Hepimizin” adlı oyun sergilendi. Kanser hastalığı ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek için sahnelenen tiyatro oyunu izleyenlerden büyük beğeni topladı. Salonda bulunanların büyük beğenisini toplayan tiyatro gösterisi ayakta alkışlandı.

 

Esanaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şakir Erduran; “Karar Senin, Karar Hepimizin adlı oyunu farkındalık oluşturmak adına çok faydalı buldum. Bazı sahneler düşündürdü. Bazı sahneleri seyircileri duygulandırdı. Bazı sahnelerde ise güldürdü.  Ben şahsım ve üyelerim adına oyunu Fındıklı halkıyla buluşturan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Ayrıca,  Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’ni ve Başkanı Mevlüt Yılmaz’ı da tebrik ediyorum” dedi.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz; “Tiyatromuza desteklerinden dolayı Fındıklı halkına, Esnaf Sanatkarlar Odasına ve Başkanı Sayın Şakir Erduran’a teşekkür ediyorum. Fındıklı’da olduğu gibi kanserle mücadelede farkındalık oluşturmak için tiyatro ile bir ilki gerçekleştirmeye devam ediyoruz.  Tüm arzumuz insanların farkındalıklarının daha da artması. Dernek olarak tüm Türkiye’de oyunumzla farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz. Tiyatromuz yoğun ilgi gösterilen Karadeniz turnesi ile birlikte artık İzmir’de. 1 Nisan 2019 tarihinde Karşıyaka Deniz Baykal Kültür Merkezinde saat 20.00’da Karşıyakalılarla buluşacak. ” şeklinde konuştu.

 

Tiyatro oyununun ardından Fındıklı Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şakir Erduran’a ve  Toplum  Sağlığı Merkezi Doktoru Merve Şener’e teşekkür plaketi verildi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x