Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Yararına Kermes

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Yararına Kermes

3 years ago 1 0 1665

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji servisinde yatan hasta çocukların yararına hastane bahçesinde kermes düzenlendi. 

 

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sosyal Hizmet Birimi Sorumlusu Melek Aykaç, Personel Şefi Ahmet Sorgun ve Yaşa Çocuk Derneği Başkanı Selma Akın’nın desteğiyle düzenlenen kermesi Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği, Yaşa Çocuk Derneği, Keşif Atölyeleri Derneği, Umut Burada Gönüllüleri ve 35. Sokak Sitesi Sakinleri Gönüllüler Grubu Üyeleri organize etti.  

 

Düzenlenen kermesten elde edilen gelir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde tedavi gören tüm sosyal ve ekonomik yoksulluk içinde olan hasta ve aileleri için tedavi süreçleri boyunca ihtiyaç duydukları tedaviye yönelik ilik nakli, kan, kök hücre bağışı başta olmak üzere kullanılacak. 

 

Destek amaçlı düzenlenen halkın ve hastane personelinin yoğun ilgi gösterdiği kermeste, yöresel yemekler, tatlı çeşitleri, giyim, aksesuarlar, dergi ve boyama kitapları satışa sunuldu.

 

 

Birileri evlerinden kendi yaptıkları yemeklerle katkı sunarken kimi hayırsever de  giyim, aksesuarlar gibi bağışlarla destek oldu diyen Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz, “Birçok toplulukla birlikte düzenlenen kermes kanser hastası  fakir, muhtaç ve mağdur çocuklar yararına yapıldı. Elde edilen gelir, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisinde tedavilerini sürdüren çocuklar için kullanılacak. Kermesten elde edilen gelirler Yaşa Çocuk Derneği aracılığıyla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sosyal Hizmet Birimi sorumlularına ulaştırıldı. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık” dedi.

Kalabalığı görünce çok mutlu olduğunu belirten Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkan Yardımcısı Dilek Yılmaz, “Umut herkes için her zaman var. Buradan elde edilen gelir kanser tedavi gören çocuklarımızın tedavileri için harcanacak. Kermes ile hasta çocuklarımıza  umut olan tüm gönüllü değerli arkadaşları kutluyorum. Hepsine çok teşekkür ediyorum ” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x