Samsun’da tiyatroyla kansere farkındalık oluşturulduk

Samsun’da tiyatroyla kansere farkındalık oluşturulduk

4 years ago 0 0 947

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Tiyatro Topluluğunca kanserde erken teşhis ve farkındalık oluşturmak adına adlı tiyatro sergilendi. Oyun izleyicilerden büyük beğeni aldı

Kanserler Mücadeleyi Destekleme Derneği Tiyatro Topluluğu kanserde erken teşhisin önemini anlatan “Karar Senin Karar Hepimizin” tiyatro oyunu sergiledi.

İlkadım Kaymakamlığı, İlkadım Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği oyunumuz  İlkadım Belediyesi Yıldıray Çınar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Tiyatro oyunu hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Mevlüt YILMAZ, tiyatro topluluğunun Trabzon’da kurulduğunu söyledi. Samsun’da sergileyecekleri oyundan sonra Türkiye turnesine çıkacaklarını ifade eden YILMAZ, “Tiyatro oyunumuz kanserde erken tanının önemini anlatıyor. Ayrıca farkındalık oluşturalım diye kültürümüzde var olan Dursun ile Fadime rollerine de yer verdik. Bu sayede gençlerimiz için oyuna biraz komedi kattık. Samsun’da bizlere destek veren tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kanserler Mücadeleyi Destekleme Derneği olarak farkındalık oluşturmak adına projelerimiz devam edecek” dedi.

Tiyatro oyunundan önce İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Dr. Emine ÇAN izleyicilere kanserde erken teşhisle ilgili bilgilendirici konuşma yaptı. Daha sonra Songül KONAK DEĞERMENCİOĞLU’nun bilgilendirmesiyle oyun sergilendi. 45 dakika süren ve akciğer kanserine yakalanan bir gencin erken teşhis sayesinde sağlığına kavuşmasını anlatan tiyatro, izleyicilerden büyük beğeni aldı. Tiyatro oyununun ardından, projeyi destekleyenlere teşekkür plaketi verildi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x