Öğrencilerden Topluma Örnek Davranış

Öğrencilerden Topluma Örnek Davranış

5 years ago 0 0 1627

Farkındalığı Artırmak amacıyla

Öğrencilerden Topluma Örnek Davranış

 

Kanser konusunda öğretmenleri tarafından bilgilendirilen öğrenciler kendi aralarında kanser hastaları için yardım toplayarak topluma örnek davranış sergilediler.
İstanbul Arnavutköy Durusu Hüseyin Ökten Anadolu Lisesi  öğrencileri, Öğretmen, okul idarecileri ve çalışanları kanser hastalığına karşı farkındalığı artırmak amacıyla “Kanser hastaları ” adına topladıkları 450 Türk Lirasını okul müdürü Veysel Erol ve okul öğretmeni Pınar Cebiroğlu makbuz karşılığında dernek yetkililerine teslim ettiler.

 

Konuyla ilgili Dernek Başkanı Mevlüt Yılmaz’ın yaptığı açıklamada; “Öğrenciler bu davranışla kanser hastalığına karşı duyarlılık gösterdi. Kanser konusunda toplumun bilinçlenmesi gerektiğine de dikkat çekilerek, kanserin önlenmesi konusunda da çocuk ve gençlerin bilinçlenmesinin ve erken teşhisin önem arz ettiği vurgulandı. Çocuk yaşta aşılanan bu duyarlılığın toplumun bilinçlenmesine büyük katkı sağladığı belirtilerek, bu tip konularda çocukların daha hassas olduklarını gördük” dedi.

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz, kanser konusunda farkındalığı artırmak amacıyla yapılan örnek davranışı nedeniyle Okul Müdürü Veysel Erol’a teşekkür ederek, günün anısına  teşekkür belgesi verdi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x