Korkmuyorum Çünkü Bilinçleniyorum

Korkmuyorum Çünkü Bilinçleniyorum

8 years ago 0 0 2549

“Kanserde Erken Tanı Farkındalık Yarat” Projesi Kapsamında

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği

KORKMUYORUM ÇÜNKÜ BİLİNÇLENİYORUM

Sunumuyla

Okullarda Kanseri Anlatıyor

 

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği, gönüllü öğretmenlerle birlikte okullara giderek kanser ve nedenlerini anlatıyor.

 

İzmiri’in Buca ilçesine bağlı Saadet Emir Orta Okulu öğrencilerine “Kanserde Erken Tanı Farkındalık Yarat” Projesi Kapsamında “KORKMUYORUM ÇÜNKÜ BİLİNÇLENİYORUM” sunumu yapıldı.

Yaklaşık 1600 öğrencinin katıldığı kanser sunumunda; Kanser nedir?, Hangi organlarda kanser olur?, Kanserin nedenleri, Dikkat etmemiz gereken belirtiler, Kadınlarda ve erkeklerde kanser türleri, Güneşin zararlı etkileri, Sigara ve alkolün zararları, Küresel ısınma, Radyasyon, GDO’lu gıdalar,Yanlış beslenme ve doğru beslenme alışkanlıkları anlatıldı.

Sunumda kanserin nedenlerini öğrendiğini belirten Saadet Emir Orta Okulu 7’inci sınıf öğrencisi Rana KARAHAN,  “Telefon ve bilgisayarı gerektiği kadar kullanmak, ambalajlı yiyecekler tüketmemek, plastik şişelerdeki suların zararlı olduğunu ve doğal yiyecekler tüketmemiz gerektiğini öğrendim.” dedi.

unnamed

Sunumdan sonra “Bileklik yaptığımız lastikler kansorejen bir madde mi? Bizleri kanser yapar mı? sorusu soran 6’ncı sınıf öğrencisi Eda Nur, aldığı cevapla kimyasal madde içeren takılar kullanmayacağını, Bende çevremdekilere bunu anlatacağım ve kullandırmayacağım dedi.

Okul Müdürü Yusuf Hüyük, “Çocuklar için erken yaşta kanser eğitimi verilmesi çok önemli. Çocukların bilinçlendirilmesi için çok güzel bir yaş.” şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı Mevlüt Yılmaz, “Kanserde Erken Tanı Farkındalık Yarat” Projesi Kapsamında “KORKMUYORUM ÇÜNKÜ BİLİNÇLENİYORUM” sunumu çocukların bilinçlenmesi için önemliydi. Okullarda kanser eğitiminde geç kalındığını, ama çalışmanın çok önemli olduğunu vurguladı. Sunumdan sonra Okul Müdürü Yusuf Hüyük’e teşekkür belgesi verdi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x