KMDD ve KETEM İşbirliğinde Yürüttüğü Kanser Semineri

KMDD ve KETEM İşbirliğinde Yürüttüğü Kanser Semineri

6 years ago 0 0 1937

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’nin Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile İşbirliğinde Yürüttüğü Kanser Semineri

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’nin Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile işbirliğinde yürüttüğü kanser semineri, derneğimizde yapıldı.

Bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde düzenlediğimiz kanser seminerleri ile binlerce vatandaşlarımız kansere karşı bilinçlendirildi. Saat 11.00’da başlayan seminer 1 saat sürdü. Seminerde katılımcılar rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgilendirildi. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alındığı seminerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara geniş bilgi verildi.

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz; “KETEM ile işbirliği yaparak yüzlerce kadın kansere karşı bilinçlendirildi. Bu bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerleri yapılmaya devam edecek. Çağımızın vebası olan kansere karşı bilinçli olmak erken teşhis için son derece önemli. Bizde vatandaşlarımızı bu konuda KETEM doktorlarıyla eğitiyoruz” dedi.

KETEM Doktoru Derya Çetin; “Toplumun çoğunluğunda çok sık görülen ölüm sakatlık gibi vahim sonuçlara sebep olan bulaşıcı olmayan hastalıkların ülke çapında en aza indirilmesi adına sağlık çalışanları olarak elimizden gelen mücadeleyi sergiliyoruz. Dünyada bulaşıcı olmayan hastalıkların krizi yaşanıyor. Ülkemizde bulaşıcı olmayan hastalıklardan dolayı binlerce insanımız yaşamını yitiriyor. Bizde tıp dünyası olarak bunların önüne geçebilmenin ve vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi konusunda siz değerli vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi görev edindik”dedi.

Dernek Müdürü Dilek Yılmaz, Çağımızın en tehlikeli hastalıklarından biri olan kansere karşı bilinçli olmak son derece önemlidir. Tehlikeli olmasına karşı bilinçli olması gerekiyor. Bu nedenle düzenlediğimiz seminerleri çok önemsiyoruz.

Vatandaşları kansere karşı bilinçlendirmek amacıyla broşür dağılırken, seminer sonunda Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz ve Dernek Müdürü Dilek Yılmaz Dr. Derya Çetin ve Hemşire Nilufer kayhan’a teşekkür ederek çiçek verdi.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x