KETEM, Kızılay ve KMDD işbirliğiyle kanser sunumu yapıldı

KETEM, Kızılay ve KMDD işbirliğiyle kanser sunumu yapıldı

4 years ago 0 0 1136

            Türkiye’de uyum sürecinde olan ve toplu halde yaşamakta olduğumuz  Suriye’li erkeklere genel kanser bilgilendirmesi sunumu yapıldı. Erken teşhisin önemi vurgulandı.

 

KETEM, Kızılay ve Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği işbirliğiyle gerçekleşen Kanser sunumunu  KETEM Karşıyaka Halk Sağlığı Merkezi Doktoru Hatice Uçar Yüksel yaptı.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’nde, (KETEM) Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi ve Kızılay Toplum Merkezi iş birliğinde, Kızılay Toplum Merkezi Yararlanıcılarından Suriyeli erkek vatandaşlara Tercüman eşliğinde Karşıyaka Halk Sağlığı Merkezi doktoru Hatice Uçar Yüksel  tarafından Hücre nedir? Kanser nedir? Kanserin nedenleri, Yanlış beslenme, Hareketsiz yaşam gibi genel kanser genel bilgilendirme sunumu yapılarak kanserde erken teşhisin önemi vurgulandı.

 

 

Sunuma katılan Suriyeli vatandaşların sorularını cevaplayan Yüksel, tüm katılımcıları KETEM’in ücretsiz tarama programlarına katılmaları için Karşıyaka Halk Sağlığı Merkezine davet etti.  Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarabilir. Kanserden Değil Geç Kalınmaktan Korkulmalıdır”dedi.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkan Yardımcısı Dilek Yılmaz; ” Suriye’li erkek vatandaşlara yönelik düzenlediğimiz bilgilendirme çalışmasını  oldukça önemli buluyorum. Türkiye’ye uyum sürecinde olan bu kişilerin kanser ve benzeri hastalıklarla ilgili olarak bilgilendirilmesi hayat kurtaracaktır. Bu ve benzeri çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz. Bizlere destek olan KETEM ve Kızılay’a teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Başkan Yardımcısı Yılmaz, kanser sunumuna katkılarından dolayı KETEM Doktoru Hatice Uçar Yüksel’e, Halk Sağlığı Merkezi Yetkilisi Kadiriye İmrağ’a, Kızılay Toplum Merkezi görevlisi Melisa Şentürk’e ve Kızılay Toplum Merkezi rehberi Muhammet Atmaca’ya teşekkür belgesi verdi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x