“Karar Senin, Karar Hepimizin” Tiyatro Oyunu Türkiye Turnesine Samsun’la Başladı

“Karar Senin, Karar Hepimizin” Tiyatro Oyunu Türkiye Turnesine Samsun’la Başladı

4 years ago 0 0 1221

28 Aralık 2018 Cuma günü Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde sunuculuğunu Bener Cordan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Şehnaz KIRIM’ın yaptığı ve tüm Trabzon protokolünün katıldığı “Karar Senin, Karar Hepimizin” tiyatro oyununa yoğun ilgi oldu. Oyun öncesi Rize’de makamında uğradığı saldırı sonucu şehit olan İl Emniyet Müdürümüz Altuğ VERDİ için bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.

 

Kanser hangimizin çevresinde ve kimin acısında olmadı ki. Kanserde yeni ve farklı bir kurtuluş savaşı başlatık. Bu kurtuluş savaşı kanserle mücadelede erken tanının ne kadar hayati olduğunu duyurmak, bilgilendirmek, farkındalık yaratmak olacak diye görüş belirten tüm oyuncuların ortak sesini Türkiye’ye Trabzon’dan Bener Cordan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Şehnaz KIRIM duyurdu.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Sahne Sanatları Tiyatro Topluluğu ile Trabzon Biz Bize Sahne Sanatları işbirliği ile ortak yürütülen; kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan “Karar Senin, Karar Hepimizin” oyununun yazarlığını Songül KONAK DEĞERMENCIOĞLU ile Ahmet Faruk TAŞ, yönetmenliğini ise Ersoy TEMELLİ yaptı.

Oyun öncesi Rize Halk Sağlığı Merkezi (KETEM) Doktoru Hatice HAKYEMEZ kanserde erken teşhisin önemi vurgulayarak Rize Halk Sağlığı Merkezi’nin faaliyetleri hakkında bilgi vererek KETEM’in ücretsiz tarama programı hakkında bilgi vererek salondaki herkesi tarama programından faydalanmaları için davet etti.

 

Yoğun ilgi gösterilen ve büyük beğeni ile izlenen “Karar Senin, Karar Hepimizin” oyununu yazarlarından Songül DEĞERMENCİOĞLU KONAK başlattı.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt YILMAZ:” Kanserle mücadelede sürekli faaliyetler içinde olduk. Kurduğumuz tiyatro ile de ne derece haklı faaliyetler içinde olduğumuzu kanıtladık. Tüm ekibimizin erken teşhisin önemini kanserde kurtuluş savaşı olarak başlatmalarını yürekten destekliyorum. Arkadaşlarımın Trabzon ve ilçelerinde, Rize’de ve Samsun’da desteklerini esirgemeyen KETEM Halk Sağlığı Merkezlerine ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine teşekkür ediyorum. Gerçekten çok büyük işler yapıyorlar. Bize de gurur duymak kalıyor.” dedi.

 

Projenin sahibi Ahmet Faruk Taş: ” Tiyatro ile kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak için bir ilki gerçekleştirdik. Yönetmen ve oyuncularımızın Trabzonlu oluşu nedeniyle bu projeyi canla başla Trabzon’da  Ahmet Burak HAYDARI, Makbule TUNCER, Songül KONAK DEĞERMENCIOĞLU, Ersoy TEMELLİ, Yasemin DİBİÇ, Önder KOÇ ve küçük oyuncumuz Şimal BAYRAM ile gerçekleştirdik. Büyük beğeni toplayan ve yapılan haberler ile duyurulan oyunumuz ondan fazla ilin talebi ile de tüm ekibe gurur yaşattı. Tüm ekip olarak kanserle kurtuluş savaşı mücadelesine bugün buradan Trabzon’dan 15, 16 ve 17 Ocak’ta Samsun İlkadım Belediyesinin tahsis ettiği Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde geçerek, tüm lise öğrencilerine ve İlkadım halkına oynadıktan sonra Türkiye turnesine Samsun’dan çıkıyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen başta Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt YILMAZ’a, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sosyal ve Kültür Daire Başkanı Zekeriya ERTÜRK’e, bizlere kucak açan tüm Trabzonlu can insanlara teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x