Kanserle Mücadele Destekleme Derneği Katkılarıyla

Kanserle Mücadele Destekleme Derneği Katkılarıyla

7 years ago 0 0 2754

Kanserle Mücadele Destekleme Derneği Katkılarıyla

MEME KANSERİ İLK DEFA TİYAYROYA KONU OLDU…

TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi
Türkiye’deki engellilerin imajını pozitif yönde değiştirmek için sanat çalışmaları yapan Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM), engelli ve engelsiz profesyonel tiyatro oyuncularının katılımıyla gönüllülük üzerine 2002 yılında kuruldu. TEKSEM, 121 Engelli Kız çocuğun eğitim bursu için tiyatro oyunları sahneliyor.

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’nin de desteklediği Merkezin, sanat yönetmenliğini ve yazarlığını kendisi yapan Gamze Elibol, engelli bir sanatçı olmaktan mutluluk duyduğunu ve engelli insanlara yol göstermenin onun misyonu olduğunu belirterek, “Kendi tiyatrosunu kurup engelli, engelsiz tiyatro oyuncularıyla birlikte müzikal komedi oyunlar sergilemek için sanatın engel tanımadığını göstermek istiyoruz” dedi.

Müzikleri Feridun Düzağaç, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil’in üstlendiği oyunda, meme kanserini atlatan kadınlar da misafir oyuncu olarak görev alıyor.

Eski İstanbul mahallesindeki komşuluk kültürünün anlatıldığı oyunda, sessiz sakin bir sokak olan Mutlu sokağı, meme kanseri için bilgilendirmeye gelen sağlık ekipleriyle hareketleniyor. Meme taramasından korkan kadınlar ne yapacağını şaşırırken, mahalle eski sakinliğinden birden kurtuluyor ve ortaya müzikal bir tiyatro oyunu çıkıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi desteğiyle 4 Nisan pazartesi günü izmir ekonomi üniversitesi konferans salonun da  akşam saat 20.00 sergileyecektir.

KOMŞULUK BİZDE KALSIN  izmirli sanat severlerle buluşacak

www.teksem.net Facebook/teksem  instagram/teksemm instagram/engelsiz_sanat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x