Kansere umut Olmak İçin Türkiye Turuna Çıkıyoruz

Kansere umut Olmak İçin Türkiye Turuna Çıkıyoruz

4 years ago 0 0 1027

Kanser hastalığıyla mücadele edenlere destek olmak amacıyla kurulan ve merkezi Buca’da olan Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği örnek bir kampanya çalışmasına daha imza atmaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı bünyesindeki Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) birimi tarafından hazırlanan sunumu, Türkiye genelindeki tüm okullarda ve etkinliklerde tanıtacak olan derneğin başkanı Mevlüt Yılmaz, “Bu çalışmamızı İzmir’den başlatarak tüm Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Somalı ailelere yardım

Soma maden faciasının ardından 400 aileye 1 yıl boyunca gıda yardımı yapacaklarını da belirten Yılmaz, “Biz dernek olarak kanser konusunda farkındalık oluşturmak için bir kampanya başlattık. ‘Kanser için farkındalık yaratma ve bilgilendirme’ adlı kampanyamız kapsamında Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanlığı ile de görüşme yaparak KETEM’in kanserin etkileri ile ilgili hazırladığı sunumu okullarda tanıtma görevini üstlendik” diye konuştu.

Maddi destek sağlıyor

Türkiye genelindeki 36 ‘sı İzmir’de olmak üzere toplam 49 kanser hastasının her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Yılmaz,
“Ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin tüm gıda yardımlarını aylık düzenli olarak yapıyoruz. Tüm ilaçlarını alıyoruz. Derneğimiz çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap gibi yayınlar hazırlayarak bilgilendirme ve hastalara kaynak sağlamak amacında. Derneğimiz yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, gezi ve eğlenceli etkinlikler düzenleyerek üyelerimize maddi ve manevi destek sağlıyor” dedi. Yılmaz, derneğin imkanlarından yararlanmak isteyen ve maddi durumu iyi olmayan kanser hastalarının kendilerine 0232 452 44 48 numaralı telefondan ve kanserle mücadeleyi destekleme adlı facebook adresinden ulaşabileceklerini söyledi.

Ailesi hep yanında
Kendisi de akciğer kanseri olduğu ve tedavisi sürdüğü için hastalığın zorluklarını çok iyi bildiğini belirten Yılmaz, hastalığı ile mücadelede ve dernek çalışmalarında kendisine en büyük desteği eşi Dilek Yılmaz ve Nene Hatun Kız Meslek Lisesi 3. sınıf öğrencisi kızı Kardelen Yılmaz’ın verdiğini söyledi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x