Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayında Rizelilerle Buluştuk

Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayında Rizelilerle Buluştuk

4 years ago 0 0 922

“Karar Senin” adlı tiyatro oyunu Karadeniz’de fırtına yaratmaya devam ediyor.

Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayında

Rizelilerle Buluştuk

                  Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği olarak Ekim ayının “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olması nedeniyle kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve toplumsal bilinçlendirmeye katkı sağlamak amacıyla 17 Ekim’de Rize İsmail KAHRAMAN Kültür ve Sanat Merkezinde Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Tiyatro Topluluğu ve Bizbize Sahne Sanatları Tiyatro Topluluğu ortaklığıyla “Karar Senin” oyunumuzla  Rizelilerle buluştuk.

                  Yoğun ilgi gösterilen tiyatro oyunumuza Sağlık Bakanlığı’na bağlı KETEM’den doktorlarının “Meme Kanseri” ve “Akciğer Kanseri” ile ilgili bilgilendirme yaptığı programa İl Sağlık Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği destek oldu.

 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanımız Mevlüt YILMAZ;

“Ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olması sebebiyle her yıl düzenli olarak İzmir’de yaptığımız bilinçlendirme programını bu yıl Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği’nin Rize’ye davetiyle Rize’de gerçekleşti. Derneğimize ait tiyatro topluluğumuzla gerçekleştireceğimiz programımızın insanlarımızı bilinçlendirmeye katkı sağladığını görüyoruz. Dünyada artık çok yaygın olan kanserin önlenmesi ve erken teşhis edilmesi konusunda bilgilendirme amacıyla gerçekleştireceğimiz programlarımız yeni hali ile “Karar Senin, Karar Hepimizin” tiyatro  oyunuyla tüm Türkiye’de oynayarak erken tanıda farkındalık yaratmaya devam edecek. Rize programına sağlık sorunlarımdan dolayı katılamadım. Programımıza Rizeli vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiğini gördüm. Tabi programımız desteksiz olamazdı. Bizlere desteklerini esirgemeyen Keteme, İl Sağlık Müdürlüğüne, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ve Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği’ne, Derneğim ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x