Domates’in bilinmeyen mucizesi

Domates’in bilinmeyen mucizesi

8 years ago 0 0 2896

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği 12 YAŞAM ABD’deki Emory Üniversitesi Medikal Onkoloji ve Hematoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Ömer Küçük, ‘lycopen’ maddesi içeren domatesin birçok kanser türüne iyi geldiğini ifade etti.

KAYSERİ’deki bir konferansa katılan beslenme ve kanser konusunda 200’ü aşkın makalesi bulunan ABD’deki Emory Üniversitesi Medikal Onkoloji ve Hematoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Ömer Küçük, ‘lycopen’ maddesi içeren domatesin birçok kanser türüne iyi geldiğini söyledi.

çok önemli. ‘Beslenme’ dediğimiz şey; fazla sebze ve meyve yemek. Şekerli ve unlu yiyeceklerden kaçınmak da önemli.» Daha önce 26 prostat kanseri hastayla domateste bulunan ‘lycopen’ adlı maddenin bulunduğu kapsüller vererek, kanser tümörlerinin küçülten araştırmayla adından söz ettiren Prof.Dr. Küçük, şöyle devam etti: “Domates ayrıca over, böbrek ve meme kanserini de önlüyor. Daha önce yaptığımız araştırmalarda prostat kanserine karşı önleyici etkisini göstermiştik. Daha sonra yapılan ABD’de kanser araştırmalarını sürdüren araştırmalarda domatesin diğer kanserlerin Prof.Dr. Ömer Küçük, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) önlenmesinde de faydalı olduğunu gördük. Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde Örneğin; meme kanserinde faydası olduğu ‘Beslenme ve Kanser’ konulu konferans verdi. yayınlandı. Son zamanlarda hayvanlar üzerinde Prof.Dr. Küçük, kanserin önlenmesinde en önemli yaptığımız çalışmalarda domatesin aynı konunun fiziki aktivite olduğunu belirterek şöyle zamanda over kanserine ve rahimdeki miyopları dedi: önleyici etkisi olduğunu da gösterdik. Böbrek ve “Bol yürüyüş yapmak, fiziksel aktivite meme kanserine etkisi olduğunu da gösterdik.” olarak çok önemli. Vücut ağırlığının fazla DHA olmaması gerekir.

Daha önce 26 prostat kanseri hastayla domateste bulunan ‘lycopen’ adlı maddenin bulunduğu kapsüller vererek, kanser tümörlerinin küçülten araştırmayla adından söz ettiren Prof.Dr. Küçük, şöyle devam etti:

“Domates ayrıca over, böbrek ve meme kanserini de önlüyor. Daha önce yaptığımız araştırmalarda prostat kanserine karşı önleyici etkisini göstermiştik. Daha sonra yapılan ABD’de kanser araştırmalarını sürdüren araştırmalarda domatesin diğer kanserlerin Prof.Dr. Ömer Küçük, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) önlenmesinde de faydalı olduğunu gördük. Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’nde Örneğin; meme kanserinde faydası olduğu ‘Beslenme ve Kanser’ konulu konferans verdi. yayınlandı. Son zamanlarda hayvanlar üzerinde Prof.Dr. Küçük, kanserin önlenmesinde en önemli yaptığımız çalışmalarda domatesin aynı konunun fiziki aktivite olduğunu belirterek şöyle zamanda over kanserine ve rahimdeki miyopları dedi: önleyici etkisi olduğunu da gösterdik. Böbrek ve “Bol yürüyüş yapmak, fiziksel aktivite meme kanserine etkisi olduğunu da gösterdik.” olarak çok önemli. Vücut ağırlığının fazla DHA

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x