Derneğimizin Desteği İle Muhammet Çelik Ankara Yolunda

Derneğimizin Desteği İle Muhammet Çelik Ankara Yolunda

4 years ago 0 0 1200

Trabzon’un Tonya ilçesinde “Yürüyen Adam” diye tanınan Muhammet Çelik, Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği’nin desteğiyle kansere karşı farkındalık oluşturmak için Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Tonya ilçesinde daha önce Trabzonspor için İstanbul’a yürüyüş gerçekleştiren ve ‘Yürüyen Adam’ olarak tanınan Muhammet Çelik, bu kez kansere karşı farkındalık oluşturmak için Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti. Tonya’dan hareket etmeden önce açıklamalarda bulunan Çelik, “Ankara’ya gitmek için yürüyüşe başlıyorum. Kanser hastalarına bir farkındalık yaratmak için bugün yola çıkıyorum. Ankara’ya kadar gideceğim. Bu yürüyüşümde bana Tonyalıların, Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği ve yetkililerinin maddi ve manevi desteği var. Ayrıca, sponsorlarım Metin Çelik ve Veysel Kurt’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

TRABZON’A ONKOLOJİ HASTANESİ YAPILMASINI İSTİYORUM
Giydiği tişörte kanser sonucu ölen yakınlarının fotoğraflarını ve dernek logomuzu da bastıran Muhammet Çelik, tedavi gören hastalara kanser ilaçlarının bedava verilmesini istedi. Çelik, “Bu resimde gördüğünüz hastalar, hepsi kanserden öldü. Bunlar son iki yıl içinde kanserden öldü. 15 yaşında, 80 yaşında ölenler var. Annem kanser hastası olarak hastanede yatarken çok büyük acılar çekmişti. Biraz da o beni yönlendirdi yürüyüşe. Ankara’ya gidince muhakkak Cumhurbaşkanımızla görüşeceğim. Trabzon milletvekilleri bana yardımcı olacak görüşmem için. Trabzon’da onkoloji hastanesi yapılmasını istiyorum. Ayrıca kanser ilaçları bedava olsun ya da cüzi bir fiyatla olsun” diye konuştu.

Ankara’ya gitmek üzere yola çıkan ve yaklaşık 710 kilometre yol katledeceğini belirten Çelik’i Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Giresun Bölge Sorumlusu Emine Yıldız, ekibinden Hatice Gedikli, Furkan Ayar ve Hakan Yıldız Giresun il girişinde karşıladı. Konaklaması sağlanan Çelik, Ankara’ya yürüyüşe devam etti.

Başkan Yılmaz;” Yürüyen Adam diye tanınan Muhammet Çelik annesini kanserden kaybetti. Allah rahmet eylesin. Annesi için kanserle mücadele ederken, şimdi tüm kanser hastaları için mücadele ediyor. Bize düşende kendisine ve mücadelesine destek olmak. Kanser hastaları ve yakınları yalnız değiller. Her ne zaman, nasıl ve nerede olursa olsun eğer toplum yararına katkı sağlamak gerekiyorsa ve bu yürüyüşü de olsa destek olacağız” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x