Derneğimizden Anlamlı Yardım

Derneğimizden Anlamlı Yardım

8 years ago 0 0 2155

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan ve tüm yurdu yasa boğan maden faciasının ardından
Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği örnek bir dayanışmaya imza attı.

Soma da meydana gelen maden faciasında Etkinlikler düzenleyerek üyelerimizin hayatını kaybeden 301 Maden İşçisinin acısı yararlanmasını sağlamaktadır” dedi. Türkiye ve Dünyayı yasa boğmuştu. Türk milletinin Başkan Mevlüt Yılmaz daha sonra Soma’da böyle kötü günlerde bir araya gelerek kardeşlerine meydana gelen ve vefat eden madenci yakınlarına göstermiş oldukları yakınlık bu acıları az da olsa yardım yapmak için Soma Kaymakamı Bahattin Atçı indirmeye çalışıyor. Maden mağduru kişilerin ile bir araya geldi. Başkan konuyla ilgili yaptığı geride bıraktıkları ailelerine de yardımlar yapılıyor. açıklamada şunları söyledi: “Derneğimiz aldığı bir Yapılan bu yardımların birini de Kanserle Mücadele kararla somada ki maden mağduru ailelerin Destekleme Derneği yapıyor. yardım kampanyası başlattı.

301 aileye gıda kolisi Kanserle Mücadele Destekleme Derneği veriyoruz. En fazla şehidimizin bulunduğu Başkanı Mevlüt Yılmaz Dernekle ilgili yaptığı Köseler Köyünde 14, Elmalı da 11 Aileye ise bir yıl açıklamada şunları söyledi: “Derneğimiz topluma boyunca yardım yapacağız. Yardımlarımızı Soma onkoloji(kanser) hakkında ve erken teşhisi ile ilgili Kaymakamımıza teslim ediyoruz. Kaymakam bey bilgilendirme maddi durumu iyi olmayan onkoloji de bize bu konuda gerekli desteği verdi. Bizde hastalarına maddi (ayni ve nakdi) ve manevi olarak kendisine teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü yardımı yapmak projeler yürütmek böyle günde zor durumda olan kardeşlerimize amacındadır. Derneğimizi dernekçe sürdürülecek sahip çıkmasını istiyoruz” dedi. çalışma faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve Kaymakam Bahattin Atçı da yardımlarla geliştirilmesi için araştırmalar yaparak burs ilgili şunları söyledi: “Kanserle Mücadele seminer konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları Destekleme Derneği Başkanı Sayın Mevlüt düzenleyerek her türlü bilgi belge doküman ve Yılmaz’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür yayınları temin edip dokümantasyon merkezi ediyorum. Somaya kadar gelerek yardımlarını oluşturmak.

Çalışmalarını duyurmak için amaçları koordinasyon merkezine 301 koli yardım paketini doğrultusunda gazete dergi kitap gibi yayınlar teslim edeceğiz” dedi. hazırlayarak bilgilendirme ve hastalara kaynak sağlamak amacındadır. Derneğimizin üyeleri Mevlüt Yılmaz “ Sayın Kaymakamımızın arasında insani münasebetlerin geliştirilmesi ve destekleri ile bu yardımlar maden şehidi aileleri devam ettirilmesi için Yemekli Toplantılar, Konser, teslim edilecek. Yardımlarımız bir yıl boyunca Balo, Tiyatro, Sergi, Spor, Gezi ve Eğlenceli devam edecek” açıklamasında bulundu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x