Derneğimiz maden faciasından son anda kurtulan Satılmış Cin’e yardım eli uzattı

Derneğimiz maden faciasından son anda kurtulan Satılmış Cin’e yardım eli uzattı

8 years ago 0 0 2638

Soma’da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasından kıl payı kurtulan Satılmış Cin ile hasta iki oğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu tarafından verilen tedavi ve yardım sözü yerine getirilmedi. Mağdur olan ailenin haberini okuyan İzmir’deki Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz ile eşi Dilek Yılmaz, Satılmış Cin ile çocuklarına sahip çıktı.
Maden işçisi Satılmış Cin ve eşi Birten Cin’i Soma’daki evinde ziyaret eden Mevlüt Yılmaz ve eşi, aileye verdikleri sözü tuttu. İzmir’e getirilen 8 aylık hamile Birten Cin’in kontrolleri ile gözünde kayma olan 2 yaşındaki Tolga ve kalbi delik 11 aylık Mert Can’ın tedavileri Özel Deniz Hastanesi’nde yapıldı. Aileye yapılan kira ve gıda yardımı ise Satılmış Cin bir iş bulana kadar devam edecek.

‘Cevap vermediler’
Selvi Kılıçdaroğlu’nun yardım sözünün ardından ailesiyle birlikte Ankara’ya gittiklerini ve hastanede muayene edildiklerini söyleyen Satılmış Cin, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bizi hastanede ziyaret edip, ‘Çocuklarının ardından senin diğer sıkıntılarını da gidereceğiz’ demişti ama bir gece hastanede kaldıktan sonra hiçbir tedavi uygulanmadan Soma’ya geri gönderildik” dedi.
CHP Ankara İl Başkanı Fahri Yıldırım’ın, telefonlarına cevap vermediğini anlatan Satılmış Cin, “Bana basın önünde telefonlarını veren CHP Ankara İl Başkanı Fahri Yıldırım’ı aradım. Telefonlarıma cevap vermedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yakup Akkaya Başkanı da aradım. ‘Başkanım bu sıkıntılarım ne olacak, aramadınız’ dedim. ‘Artık buna yapabileceğim hiçbir şey yok. Sen başının çaresine bak’ dedi. Bu mu verilen söz? Ama Mevlüt Bey evimi ziyaret etti ve verdiği sözü tuttu. Allah ondan razı olsun. İzmir’de yapılan muayenede oğlumun durumunun ağır olduğu ortaya çıktı. Acil yatışı yapıldı. Ameliyata alınacak. Ankara’da, durumu kritik olan bir çocuğu muayene ettikten sonra nasıl bıraktılar, anlamış değilim” dedi.

‘Siyasete alet edilmez’
Dernek Başkanı Mevlüt Yılmaz, “Arkadaşlarımdan aileyi araştırmalarını istedim. Soma’da maden faciasından 15 dakika farkla kurtulan Satılmış Cin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun hasta olan iki çocuğunu tedavi ettireceği ve kredi borçlarını kapatmasında kendisine yardımcı olacağı sözünü verdiğini belirtti. Çok üzüldüm. Bu konular hassas konular. Siyasete alet edilecek konular değil. Çaresiz kalmış ve hasta 2 çocuğu için mücadele etmeye çalışan bir madenci aileyi ziyaret ediyorsunuz. Söz veriyorsunuz. Bir daha arkanıza bakmadan gidiyorsunuz. Yazık. Biz dernek olarak aileye söz vermiyoruz. Aile için ne gerekiyorsa yapacağız. Tedavilerini başlattık. Gelir kaynakları oluşuncaya kadar gıda yardımı yapıp ev kiralarını ödeyerek aileye destek olacağız. Aileye destek olmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız da derneğimizle irtibata geçsin. Biz yönlendirelim” dedi.

 

CEYHAN TORLAK  ( YENİ ASIR )

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x