Derneğimiz Hasta ve Hasta Yakınlarına Sıcak Bir Çatı Oluyor

Derneğimiz Hasta ve Hasta Yakınlarına Sıcak Bir Çatı Oluyor

8 years ago 1 0 2593

Hasta yakınlarının çilesi bitmez. Derneğimiz, Türkiye’nin dört bir köşesinden şifa bulmak için İzmir’e gelen, onkoloji hastası yakınlarına sıcak bir çatı oluyor.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği, amacı doğrultusunda kanser hastası çocuk ve erişkinlere destek vermiş, tüm olanaklarını, yaşam umudu kırılmış  insanlarımıza bir umut olmaya, onlara mutluluk ve sevgi vermeye odaklamıştır.

 

Türkiye’nin dört bir köşesinden şifa bulmak için İzmir’e gelen, öncelikle Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde kanser tedavisi gören çocuklar ve aileler ile yine E.Ü. Hastanesi’nin değişik kliniklerinde tedavi gören ekonomik yetersizlikleri yüzünden günü ve geceyi, sıcakta soğukta, yağmurda çamurda hastane bahçesinde geçirmek zorunda olan hasta ve hasta yakınlarının bu çileli durumlarına çözüm olmaya devam ediyor.

 

Derneğimizin Müdürü Dilek Yılmaz; “Dernekçe onkoloji hastalarının ailelerine destek sağlamak amacıyla KİT-VAK “Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi” ile anlaşma yaptık.  Hasta yakınlarının çilesi bitmez. En zor zamanlarımız da birinin yanımızda olması ne güzeldir. Kim hasta olmak ister. Özellikle çocuklarının hastalanmasını hiç kimse istemez. Hastası olduğunda yakınları için hastane kapılarında, bahçelerinde bir bekleyiş başlar. Çok uzun ve ızdıraplı bir bekleyiştir. Uykusuz, boğazlarından bir lokma geçmemiş, hastane bahçelerinde nöbet tutar, bekleşiriz. Günlerce bir banyo bile yapamazlar. Hastane bahçelerinde mukavva parçaları üstünde hastalarından haber almaya çalışırlar. Biz, dernek olarak ekonomik yetersizliği yaşayan vatandaşlarımıza gücümüzün yettiğince konuk evine yerleştiriyor, yerleştirmeye de devam edeceğiz. Yardım isteyen hasta veya hasta yakını varsa, Kayıt için “Nüfus cüzdanı fotokopisi, hastanın hastanede yatarak tedavi gördüğüne dair rapor”yeterli oluyor. Bu belgeler ile ihtiyaç sahibi hasta ve hasta yakınları Derneğimize başvursunlar. Yardım yapmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız da varsa bize ulaşsınlar. Biz öncü olmaya hazırız ”dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x