Derneğimiz depremzedelere yardım elini uzattı

Derneğimiz depremzedelere yardım elini uzattı

3 years ago 0 0 1315

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Bursa Temsilciliğimizce deprem bölgesine 110 koli yardım malzemesi yollandı

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Bursa Temsilciliği Elazığ  ve Malatya depreminin ardından bölgeye yardım götürmek için Bursa’da seferberlik başlattı. Çok sayıda kamu, kurum ve kuruluşlar ve STK’lar depremzedelere yardımda bulunurken, derneğimizde yardım eli uzattı.

 

Bursa’da, Bursa Temsilcimiz Gülcan Önder öncülüğünde  Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için topladığı 110 koli gıda, giysi ve battaniye

bölgeye yollandı. Elazığ Maden Kaymakamı Refik Özsoy, Maden İlçesi İl Encümen Üyesi Cuma Telceken’in gözetiminde İl Özel İdare Deposuna konulmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) teslimi yapıldı.

 

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz yaptığı açıklamada, “Türkiye, Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından birlik beraberlik içinde yaraları sarmaya çalışırken, Bursa Temsilciliğimiz depremzedeler için bir yardım kampanyası başlattı. Bursa halkı da tam destek verdi. Yardım kapsamında görevli Bursa Temsilcimiz Gülcan Önder öncülüğünde tüm ekip çok ciddi, düzenli ve yüksek hassasiyet ile çalıştı. Bursa halkına derneğim adına çok teşekkür ediyorum. Tüm ekibi kutluyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Bursa Temsilcimiz Gülcan Önder ” Kampanya kapsamında Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için 110 koli gıda, giysi ve battaniye toplandı. Bursa Temsilciliği olarak toplanan ve içerisinde mont, kazak, pantolon, bot, atkı, bere gibi çok sayıda giysi gıda ve battaniye bulunan 110 koli yardım malzemesi paketleyerek 01.02.2020 tarihinde  deprem bölgesine gönderildi. Elazığ Maden Kaymakamı Refik Özsoy aracılığıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) aracılığıyla afet bölgesine ilettik. Katkılarını esirgemeyen tüm Bursalılara, emekli öğretmenimiz Nuran Torun’a, İstanbul’dan Hikmet Özay, Kadir Özay, İsmet Hacan, Ertuğrul Topal ve aracıyla bize destek olan Resul Hacan’a derneğimiz adına yürekten çok teşekkür ediyorum” dedi.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x