Bursa Temsilciliğimizce Engelliler Haftası nedeniyle “FARKLILIKLARININ FARKINDAYIM, SENİNLEYİM” Farkındalık Etkinliği Kapsamında Tekerlekli Sandalye Desteği 

Bursa Temsilciliğimizce Engelliler Haftası nedeniyle “FARKLILIKLARININ FARKINDAYIM, SENİNLEYİM” Farkındalık Etkinliği Kapsamında Tekerlekli Sandalye Desteği 

3 years ago 0 0 1822

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Bursa Temsilciliği “Farklılıkların Farkındayım, Seninleyim” Farkındalık etkinliği kapsamında manüel kullanımlı tekerlekli sandalyeleri bölge genelinde ihtiyaç sahipleri ile buluşturuluyor.

Engelliler haftası kapsamında Bursa ili Osmangazi ilçesinde bulunan Davut Çalışkan İlköğretim Okulu ile yapılan görüşmeler doğrultusunda tespit edilen iki engelli çocuğun hayatını kolaylaştırmak için Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği  manüel sandalyeleri ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.

 

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz yaptığı açıklamada, “Etkinlik kapsamında görevli Bursa Temsilcimiz Gülcan Önder öncülüğünde, araştırmacı arkadaşlar bölge genelinde ilgili resmi birim ve kurumlar ile de irtibata geçerek gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ediyor ve ihtiyaç ürünleri temini dernekçe kendilerine ulaştırılıyor. Tüm ekip çok ciddi, düzenli ve yüksek hassasiyet ile hizmet veriyor. Engelli çocukların hayatını kolaylaştırmak adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Nüfusun yüzde 12,29’u engelli olan Türkiye’de yaklaşık 2,5 milyon ortopedik engelli bulunuyor, binlerce engelli kardeşimizin tekerlekli sandalye yardımı beklediğini biliyoruz. Biz bu kardeşlerimize sahip çıkacağız. Sizlerde bir ihtiyaç sahibini sevindirmek isterseniz, dernek yetkililerimizle irtibata geçin. İhtiyaç sahiplerine teslimat konusunda her türlü yardıma hazırız” dedi.

 

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Bursa Temsilcimiz Gülcan Önder “Dernek olarak engelli bireylerin yaşama güvenle katılmasını sağlamak için birçok engelliye, ihtiyaçlarına uygun tekerlekli sandalye ulaştırdık. Tekerlekli sandalyenin toplumsal yaşam açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, tekerlekli sandalye dağıtımlarımızda ihtiyaç sahipleri hakkında dernek olarak kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Osmangazi ilçemizde bulunan Davut Çalışkan İlköğretim Okulu için almış olduğumuz tekerlekli sandalyeleri  iki çocuğumuzla buluşmasına vesile olduk. Çocuklarımızla buluşmamızı sağlayan ve desteklerini esirgemeyen başta okul müdürümüz sayın Hüseyin Gezer olmak üzere müdür yardımcımız Yeliz Deniz’e, öğretmenlerimizden, Mehtap Erikli ile Rüya Akyol’a, ayrıca desteklerini esirgemeyen emekli öğretmenimiz sayın Nuran Torun’a derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x